کادو روز برنامه نویس

zahraohadi
کادو روز برنامه نویس

۱۳ سپتامبر، روی تقویم روز جهانی برنامه نویس ثبت شده و این روز برای اون دسته از افراد که اطرافشون دوست یا همکار برنامه نویس دارن میتونه فرصت خوبی برای تبریک گفتن و بزرگداشت این روز باشه. علاوه بر تبریک گفتن، کارهای دیگه ای هم میتونید انجام بدید تا این روز را برای یک دختر یا پسر برنامه نویس موندگار کنید. با بلاگ بیتوگیفت همراه باشید تا شما را با ۸ ایده خاص برای کادو روز جهانی برنامه نویسان آشنا کنیم.

روز برنامه نویس از کجا شروع شد؟

این داستان از آنجا شکل گرفت که سال ۲۰۰۲ در کشور روسیه، دو برنامه نویس که در کمپانی نه چندان بزرگی در حال برنامه نویسی بودند، تصمیم میگیرند طوماری را آماده کنند، که در آن یک روز خاص به تقویم روسیه اضافه شود و آن هم روز برنامه نویسان باشد.

سپس این پیشنهاد توسط کشورهای دیگر نیز مورد استقبال قرار گرفت و کم کم مسئولین مربوطه در کشور روسیه تصمیم گرفتند یک روزی را برای برنامه نویسان تایید کنند.

پست و استوری تبریک روز برنامه نویس

کادو روز برنامه نویس

دانلود پروفایل و پست تبریک روز برنامه نویس با کیفیت

 

حالا چرا ۲۵۶ امین برابر با روز برنامه نویس شد؟

از جمله دلایل انتخاب عدد ۲۵۶ به عنوان روز برنامه نویس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدد ۲۵۶ بزرگترین توان عدد ۲ هست که از عدد ۳۶۵ که تعداد روزهای یک سال هست کوچیکتره
  • در سیستم دودویی کامپیوتری تعداد اعدادی که می‌توان در یک بایت جا داد ۲۵۶ تا هست.

بهترین هدایا برای یک برنامه نویس

بهترین کادو برای یک برنامه نویس انتخاب کادویی هست که مورد علاقه اونها باشه. اینجا فقط یک هدیه عالی برای یک مهندس نرم افزار وجود نداره، ده ها هدیه عالی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان وجود داره که به اشتیاق آنها برای علوم کامپیوتر پاسخ می ده. برنامه نویسان از دریافت کادو هایی که بتونن از اونها به صورت حرفه ای استفاده کنند، بسیار خوشحال میشن. ایده هایی مانند کارت های هدیه ای که بتونن از اونها برای خرید کیبوردهای  ارگونومیک که به تسکین  درد مچ دست کمک میکنه،یا تهیه دوره هایی که به ارتقا مهارت های نرم افزاری شون سرعت بده استفاده کنن.

 

کادو روز برنامه نویس

 

اردک پلاستیکی زرد  (Rubber Duck)

بله درست دیدین اردک پلاستیکی! شاید فکر کنین این قسمت از نوشته شوخی باشه اما صبر کنید  Rubber Duck Debugging یا همون اشکال زدایی برای اردک پلاستیکی یه روش تو دنیای برنامه نویسی هست که وقتی برنامه نویس ها به یه باگی توی کد هاشون می رسن و نمی تونن حلش کنن اون باگ رو به یه اردک توضیح میدن. در حین توضیح دادن متوجه ایراد کار خودشون میشن. پس اردک پلاستیکی می تونه یکی از ایده های  انتخاب کادو برای برنامه نویس ها باشه.

 

کادو روز برنامه نویس

 

ماگ با طرح برنامه نویسی

برنامه نویس ها بیشترین استفاده از قهوه رو تو طول روز دارن. داشتن یه ماگ که بتونه حجم خوبی از قهوه رو تو خودش جا بده میتونه یه هدیه خاص برای روز برنامه نویس محسوب بشه. حالا اگه روی ماگ برنامه نویس از تصویر اختصاصی یه تیکه کد یا نماد یه زبان برنامه نویسی استفاده بشه محبوبیت اون ماگ رو بیشتر میکنه.

 

کادو روز برنامه نویس

 

تی شرت با چاپ طرح اختصاصی

یکی از ایده های هدیه خاص برای روز برنامه نویس می تونه خرید تی شرت با چاپ طرح اختصاصی باشه. مخصوصا اگه طرحی از زبان و بسترهای  برنامه نویسی مثل JavaScript، python  node js و … باشه. این تی شرت ها میتونن دخترا و پسرهای برنامه نویس رو حسابی ذوق زده کنن.

 

بهترین هدیه روز برنامه نویس

 

ماوس پد طرح برنامه نویسی

برنامه نویس ها تایم زیادی از روز پشت میز و سیستم هستن داشتن یه ماوس پد نه تنها میتونه یه ابزار کمکی محسوب بشه و کار با موس رو راحت تر کنه بلکه میتونه براشون جذاب هم باشه. انتخاب یه ماوس پد با طرح اختصاصی یه ایده خوب  کادو برای برنامه نویس هست که میتونین بهش فکر کنید.

کادو روز برنامه نویس

 

کارت هدیه ارز دیجیتال

علاقه برنامه نویسان به کدها باعث میشه اونها از کادویی که شبیه کارشون باشه و از رمر ها توش استفاده شده باشه جالب باشه مثلا از داشتن .  وقتی از خود برنامه نویس ها سوال کنیم که به چه هدیه ای ه=علاقه دارن ممکنه بگن پول! بعضی هاشونم میگن یه وسیله کاربردی مثل کیبورد تکنیکال  شایدم به وسیله های جانبی علاقه داشته باشن مثل موس پد  موس یا هدست  بعضی هم ممکنه خواسته های عجیب تر بگن مثلا یه سیستم خفن! این وسط همه اینها از چیزی که بشه روش سرمایه گذاری کرد و براشون آورده داشته باشه بیشتر از هر چیزی استقبال می کنن. با این تفاسیر بهترین کادو برای یک برنامه نویس  میتونه کارت هدیه ارز دیجیتال باشه تا باهاش بتونه حرفه ای عمل کنه. قبل تر توی مقاله وقتی هدیه بیت کوین یا اتریوم باشد درباره کارت هدیه ارز دیجتال براتون صحبت کردیم.

 

کارت هدیه ارز دیجیتال

 

جمع بندی

خرید کادو روز برنامه نویس و بزرگداشت این روز میتونه اهمیت ویژه ای برای افرادی که دوست یا آشنای یرنامه نویس دارن، داشته باشه.  بهترین هدیه برای یک برنامه نویس چیزی هست که بتونه به علاقه او پاسخ بده.  کارت هدیه ارز دیجیتال بیتوگیفت میتونه تمام نیاز های یک برنامه نویس رو پوشش بده. برای تهیه کارت هدیه ارز دیجیتال میتونی به فروشگاه بیتوگیفت مراجعه کنید.

1005

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.